Перед нинішнім навчальним роком в Україні закрилися 200 шкіл

У попередньому навчальному році закрилися 120 шкіл. У МОН запевняють, що деякі навчальні заклади були закриті тимчасово.

Майже 200 шкіл закрилися в Україні перед початком навчального року 2019-2020. Про це повідомила прес-служба Міносвіти у відповідь на журналістський запит УНН в середу, 6 листопада.

"За оперативними даними обласних органів управління освіти, на початок 2019-2020 навчального року були закриті майже 200 шкіл. Важливо підкреслити, що серед них є заклади, діяльність яких тимчасово призупинена, в тому числі ті, що перебувають на капітальному ремонті", - йдеться в повідомленні.

У МОН зазначили, що перед початком 2018-2019 навчального року в Україні закрилося 120 шкіл.

"Серед основних причин: закриття малокомплектних шкіл і переведення дітей в опорні заклади; аварійний стан приміщень; реорганізація в філії опорних навчальних закладів", - додали в прес-службі.

Статистичний звіт щодо закриття закладів загальної середньої освіти не збирався за 2017-2018 рік. Водночас за відкритими даними МОН, у навчальному році 2017-18 рр. кожна четверта школа в Україні була малокомплектною, тобто такою, в якій навчалося менше 100 учнів. В рамках адміністративної реформи такі школи підпадають під оптимізацію, тобто їх або закривають, або реорганізують в філії опорних шкіл.