21.10.2019

Затверджено Стандарт шкільної освіти наукового спрямування

Стандарт визначає зміст спеціалізованої освіти наукового спрямування та загальний обсяг навчального навантаження у закладах спеціалізованої освіти наукового профілю та вимоги до компетентностей здобувачів освіти, результати дослідно-орієнтованого навчання.

Передбачено три профілі навчання школярів:

· природничо-математичний;

· суспільно-гуманітарний;

· техніко-технологічний.

Крім того, Стандарт передбачає, що учні вивчатимуть навчальні предмети або курси у наукових ліцеях, які відповідають профілю навчання та галузі знань. Інші навчальні предмети вивчатимуться школярами на базовому рівні.

Навчальні предмети можуть вивчатись в межах однієї або кількох освітніх галузей шляхом вивчення інтегрованих предметів та здійснення міжгалузевих досліджень.

Спеціалізована освіта наукового спрямування здійснюватиметься шляхом організації дослідно-орієнтованого навчання, основним складником якого є дослідницька діяльність учнів.

Окрім цього стандартом визначено три профілі навчання школярів закладів спеціалізованої освіти наукового профілю: природничо-математичний, суспільно-гуманітарний та техніко-технологічний профілі навчання.

Наказ МОН України від 16.10.2019 р. №1303 "Про затвердження Стандарту спеціалізованої освіти наукового спрямування"