28.08.2019

У Києві невакцинованим дітям можна буде відвідувати заклади освіти

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондрієвський заявляє, що в Києві не буде заборони невакцинованим дітям на відвідування закладів освіти. Про це Мондрієвський розказав на прес-брифінгу про підготовку столичних освітніх закладів до нового навчального року, передає "Інтерфакс-Україна".

"2 вересня розпочнеться новий навчальний рік, і заборони невакцинованим дітям відвідувати установи освіти не буде... Заборонити дітям відвідувати установи освіти ми не можемо", - заявив Мондрієвський.

Чиновник зазначив, що в разі низького рівня вакцинації та погіршення статистичних даних про наявність захворювань влада Києва буде змушена обмежувати доступ невакцинованих дітей до закладів освіти та забезпечувати їх правом на дистанційну освіту.

Водночас він наголосив, що влада міста спільно з медиками повинна працювати над тим, щоб вакцинація дітей відбувалася на належному рівні.

У зв'язку з цим профільна комісія КМДА винесла рішення доручити департаментам освіти і медицини відпрацювати комунікаційну форму інформування киян щодо необхідності вакцинації.

Серед іншого Мондрієвський зазначив, що заклади освіти не мають права і можливості перевіряти достовірність довідок про щеплення дітей, які надають батьки.

Нагадаємо, що за останні 4 роки в Україні в рази збільшилася кількість вакцинованих дітей: вдвічі – від кору, втричі - від кашлюка і дифтерії.

Нагадаємо, що за оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, від початку року (з 28 грудня 2018 р. до 11 липня 2019 р.) на кір захворіли 56  тис. 105 людей (26 тис. 358 дорослих і 29 тис. 727 дітей), а від ускладнень кору померли 18 людей. Протягом спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіли майже 115 тис. людей, 39 з яких померли.

112.ua Джерело: