30.10.2019

У Кабміні готують програму безкоштовних подорожей для школярів

У Мінкультури мають намір оплачувати екскурсії учнів з держбюджету. Очікується, що протягом року в проекті візьме участь кожна п'ята школа.

З 2020 року в Україні має запрацювати так звана програма "мобільності" школярів, згідно з якою подорожі учнів Україною будуть оплачувати за рахунок державного бюджету. Про це в п'ятницю, 25 жовтня, заявив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський в інтерв'ю Радіо Свобода.

"Це програма, ми її так назвали, "мобільності" школярів. Це програма, коли діти з різних регіонів України будуть подорожувати по Україні. Кожна п'ята школа буде задіяна в цій програмі в наступному році", - розповів Бородянський.

Програму вже підтримав уряд, тому Бородянський переконаний, що вона також затверджена в бюджеті.

"Вони (школярі - ред.) не просто побачать Україну, вони, повернувшись до свого класу, в свою школу, будуть про це розповідати, це буде частиною їхнього завдання. Це більше ніж просто подорожі", - додав міністр.

Зараз для поїздок в межах країни школярі користуються окремими пільгами за учнівськими квитками. Зокрема, в поїздах Укрзалізниці діти у віці від 6 до 14 років можуть їздити в пасажирських вагонах всіх категорій з оплатою вартості проїзду в розмірі 75% вартості проїзду дорослого пасажира.